Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Козацькому роду нема переводу

Дата: 19 травня 2019 о 07:48
Автор: Дупляк В. С.

Сучасні події новітньої історії України вивели на передній план питання патріотичного виховання та військово-спортивної підготовки молоді. Актуальним за цих умов є впровадження у навчально-виховний процес козацької педагогіки, для якої притаманне плекання синівської вірності Батьківщині.

Враховуючи виклики сучасності та всеукраїнський рух з організації дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» (Сокіл), у нашому закладі було підтримано цю ініціативу і проведено підготовчу  та організаційну діяльність задля створення Старонетечинецького куреня ім. Петра Сагайдачного.

Розуміючи те, що кожна добра справа має бути, насамперед. Детально продуманою та спланованою, наказом директора було утворено штаб. До його складу увійшли  вч.фізкультури Дупляк В.С., вч.географії Верхола А.О., вч.історії Чикунда В.А., вч.музики Кошовий П.М.

Члени штабу разом батьківським та учнівським активом опрацювали Положення гри, можливі напрямки майбутньої діяльності, ознайомилися з досвідом роботи вже існуючих організацій «Джури», в тому числі і місцевих. Також було проаналізовано наші можливості та особливості. В результаті вирішили, що на даному етапі в нашому НВК доцільно буде створення рою джур козацьких з числа учнів 5 класу, до яких, у перспективі, будуть долучатися учні інших класів (як старших так і молодших).

Не варто, на нашу думку, в даній діяльності гнатися за кількістю. Бо головним у цій грі має бути критерій якості. Адже гра для загалу має бути чимось особливим, куди не можна потрапити просто так.

На організаційному етапі також було створено Статут організації та розроблено власне Положення.

Відповідно до законодавства та положення батьки дали письмову згоду-заяву на вступ їхніх дітей до організації. Вступ до козацьких лав і наставництво є справою добровільною. Діти, котрі висловили бажання стати джурами, пройшли  різноманітні цікаві випробування (спортивні, інтелектуальні, на кмітливість, почуття гумору та ін..).

24.09.2014 учнів 5 класу на урочистому заході було прийнято у лави джур. Козачата склали обітницю, дали присягу на знамені куреня. Священик місцевого храму освятив це гарне починання.

Згідно до вимог, курінь має свої символи-атрибути:

-         клич-гасло («Життя козацьке горде, вперте. За нього ми готові вмерти!»);

-         пісня куреня ім..П.Сагайдачного

-         курінне знамено малинового кольору з зображенням хреста і Покрови;

-         знамено рою синього кольору ____

-         українські національні однострої (придбано батьками);

-         кожен козак має своє ім’я – прізвисько;

На даному етапі з джурами працюють наставники з таких напрямків:

“Духовні цінності запорозьких козаків”, “Козацькому роду нема переводу”, “Козацькими стежками” та “Від козацьких забав до олімпійських вершин.”

Варто відмітити, що організація дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» (Сокіл), у нашому закладі не відбувалася на порожньому місці, а мала підгрунття. Адже елементи плекання козацького духу зажди мали місце у навчально-виховному процесі. Зокрема, традиційними були щорічні «Козацькі забави» в день Святої Покрови. Цьому заходу завжди передувала ґрунтовна і всебічна підготовка, про що свідчить, до прикладу, той факт, що у районному святі «Козацькі забави» (2011р.) наші козаки вибороли І місце.

Протягом цього короткого часу джури вже змогли проявити себе на загальносільському святі 14 жовтня, «Козацьких забавах» 16 жовтня та спортивних змаганнях 6 грудня.

Віримо, що сьогоднішні джури - п’ятикласники зберігатимуть і примножуватимуть ці добрі традиції

Наказ  про створення шкільного осередку дитячо – юнацької та військово – спортивної  патріотичної  організації Українського козацтва « Сокіл» ( «Джура»)

Сценарій посв'яти

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.